Синоними за 'д’тка':

д’тка (несв.)
[ д’т-ка ]
види:
Други речници
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК