Синоними за 'дрскосерец':

дрскосерец (м.)
[ дрс-ко-се-рец ]
види:
Толковник
синоними:
пролив (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК