Синоними за 'долунаведен':

долунаведен (прид.)
[ до-лу-на-ве-ден ]
синоними:
антоними:
горенаведен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК