Синоними за 'докажан':

докажан (прид.)
[ до-ка-жан ]
синоними:
признат (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК