Синоними за 'доиспраша':

доиспраша (св.)
[ до-ис-пра-ша ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК