Синоними за 'доиспразни':

доиспразни (св.)
[ до-ис-праз-ни ]
види:
Толковник
синоними:
антоними:
доисполни (св.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК