Синоними за 'дехуманизација':

дехуманизација (ж.)
[ де-ху-ма-ни-за-ци-ја ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК