Синоними за 'дефицитарен':

дефицитарен (прид.)
[ де-фи-ци-та-рен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
дефицитен (прид.)
антоними:
суфицитарен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК