Синоними за 'дефибрилатор':

дефибрилатор (м.)
[ де-фиб-ри-ла-тор ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК