Синоними за 'дебелокорест':

дебелокорест (прид.)
[ де-бе-ло-ко-рест ]
види:
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК