Синоними за 'дебели':

дебели (несв.)
[ де-бе-ли ]
види:
Толковник
синоними:
гои (св. и несв.)
колокации:

анаграми:
лебеди
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК