Синоними за 'далекуглед':

далекуглед (прид.)
[ да-ле-ку-глед ]
види:
Б. Конески
синоними:
далекугледен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК