Синоними за 'гореспоменат':

гореспоменат (прид.)
[ го-ре-спо-ме-нат ]
види:
Правописен
синоними:
гореименуван (прид.), горенаведен (прид.), погорен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК