Синоними за 'гега':

гега (несв.)
[ ге-га ]
види:
Толковник
синоними:
ганѕа (несв.), клати (несв.), клацка (несв.)
гега (ж.)
[ ге-га ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК