Синоними за 'галванизира':

галванизира (св. и несв.)
[ га-лва-ни-зи-ра ]
види:
Толковник
синоними:
поцинкува (св. и несв.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК