Синоними за 'вработувач':

вработувач (м.)
[ вра-бо-ту-вач ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК