Синоними за 'воинственик':

воинственик (м.)
[ во-ин-стве-ник ]
види:
Толковник
синоними:
воин (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК