Синоними за 'возарина':

возарина (ж.)
[ во-за-ри-на ]
види:
Толковник
синоними:
кирија (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК