Синоними за 'влечешкум':

влечешкум (прил.)
[ вле-чеш-кум ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК