Синоними за 'влепи':

влепи (св.)
[ вле-пи ]
види:
Толковник
синоними:
залепи (св.), удри (св.)
колокации:

анаграми:
впиел, плеви
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК