Синоними за 'виска':

виска (несв.)
[ ви-ска ]
види:
Толковник
синоними:
висне (св.), вишти (несв.), извиска (св.)
анаграми:
кваси, свика, сивак, сивка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК