Синоними за 'виндјакна':

виндјакна (ж.)
[ винд-јак-на ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
ветровка (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК