Синоними за 'веде':

веде (св. и несв.)
[ ве-де ]
види:
Толковник
синоними:
изведе (св.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК