Синоними за 'ведарница':

ведарница (ж.)
[ ве-дар-ни-ца ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК