Синоними за 'бреца':

бреца (несв.)
[ бре-ца ]
види:
Толковник
синоними:
боцка (несв.), буцка (несв.), навредува (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК