Синоними за 'богобојазлив':

богобојазлив (прид.)
[ бо-го-бо-ја-злив ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК