Синоними за 'боболкница':

боболкница (ж.)
[ бо-бол-кни-ца ]
види:
Толковник
синоними:
муренка (ж.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК