Синоними за 'блујавица':

блујавица (ж.)
[ блу-ја-ви-ца ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК