Синоними за 'благајна':

благајна (ж.)
[ бла-га-јна ]
види:
Толковник
синоними:
билетарница (ж.), каса (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК