Синоними за 'билетарница':

билетарница (ж.)
[ би-ле-та-рни-ца ]
види:
Толковник
синоними:
благајна (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК