Синоними за 'бесправен':

бесправен (прид.)
[ бес-пра-вен ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
илегален (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК