Синоними за 'баснословен':

баснословен (прид.)
[ бас-но-сло-вен ]
види:
Толковник
синоними:
огромен (прид.), фантастичен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК