Синоними за 'барабанџија':

барабанџија (м.)
[ ба-ра-бан-џи-ја ]
види:
Толковник
синоними:
телал (м.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК