Синоними за 'бандаџија':

бандаџија (м.)
[ бан-да-џи-ја ]
види:
Толковник
синоними:
музикант (м.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК