Синоними за 'банализација':

банализација (ж.)
[ ба-на-ли-за-ци-ја ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК