Синоними за 'афектација':

афектација (ж.)
[ а-фе-кта-ци-ја ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК