Синоними за 'аускултација':

аускултација (ж.)
[ а-ус-кул-та-ци-ја ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК