Синоними за 'аспирира':

аспирира (св. и несв.)
[ ас-пи-ри-ра ]
синоними:
обидува (несв.), стреми (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК