Синоними за 'аристократ':

аристократ (м.)
[ а-ри-сто-крат ]
види:
Толковник
синоними:
благородник (м.)
колокации:

анаграми:
растракоти
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК