Синоними за 'аргатски':

аргатски (прид.)
[ ар-гат-ски ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
мачен (прид.), тежок (прид.)
колокации:

анаграми:
гитарска
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК