Синоними за 'аргатлак':

аргатлак (ж.)
[ ар-гат-лак ]
види:
Толковник
синоними:
експлоатација (ж.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК