Синоними за 'апоплектичар':

апоплектичар (м.)
[ а-по-плек-ти-чар ]
види:
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК