Синоними за 'алармантен':

алармантен (прид.)
[ а-ла-рма-нтен ]
види:
Б. Конески
синоними:
тревожен (прид.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК