Синоними за 'ала':

ала (ж.)
[ а-ла ]
види:
Толковник
синоними:
аждер (м.), змеј (м.), ламја (ж.)
колокации:
ала (несв.)
[ а-ла ]
види:
Толковник
синоними:
џбара (несв.)
колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК