Синоними за 'акушерство':

акушерство (ср.)
[ а-ку-шерс-тво ]
види:
Толковник
синоними:

колокации:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК