Синоними за 'акушерски':

акушерски (прид.)
[ а-ку-шер-ски ]
види:
Толковник
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК