Синоними за 'акумулаторски':

акумулаторски (прид.)
[ а-ку-му-ла-тор-ски ]
види:
Толковник
Правописен
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК