Синоними за 'акт-чанта':

акт-чанта (ж.)
[ акт--ча-нта ]
види:
Други речници
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК