Синоними за 'актуар':

актуар (м.)
[ ак-ту-ар ]
синоними:
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК