Синоними за 'акредитација':

акредитација (ж.)
[ ак-ре-ди-та-ци-ја ]
синоними:
заверка (ж.), оверување (ср.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК